Skrzypek eklektyczny Andrea Casta wybrał TT+ Audio

2024-03-05
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4

Dzięki swojemu świecącemu smyczkowi który przypomina miecz świetlny Jedi, skrzypek elektryczny Andrea Casta jest znany jako "Skrzypek Jedi". Casta gra ponad 200 koncertów rocznie, które docierają do ponad 2 milionów widzów na żywo. Artysta zabrał swoją muzykę do ponad 30 krajów i może pochwalić się prawie półmilionową rzeszą fanów w mediach społecznościowych. Jego ostatnia trasa koncertowa, "The Space Violin - Visual Concert", wyprzedała się w największych włoskich miastach. Casta otrzymał nagrodę dla najlepszego wykonawcy na Dance Music Awards w 2018 i 2022 roku.

Wiele występów Casty to mniejsze, "butikowe" wydarzenia. Dla nich artysta wybrał system audio TT+, który zaspokaja jego pragnienie, aby zapewnić publiczności najwyższą możliwą jakość dźwięku i czystość muzyki, a jednocześnie jest bardzo wszechstronny, przenośny i estetycznie dyskretny.

Moje mniejsze występy były prawdziwym wyzwaniem, powiedział Casta. Potrzebowałem kompaktowego i łatwego w transporcie systemu, zdolnego do przenoszenia mojej muzyki do publiczności z taką samą jakością, jaką można znaleźć na dużych scenach na żywo. I chciałem, aby dobrze integrował się z architekturą zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych miejsc.

Kontynuował: Jako długoletni klient RCF, wybrałem ich nową markę TT+ Audio i stworzyłem system z pełnozakresowymi głośnikami TT 515-A i subwooferem TT 808-AS. Używam tego systemu od kilku miesięcy i okazał się on idealny dla moich potrzeb, oferując czystość brzmienia, jakiej nigdy wcześniej nie doświadczyłem w kompaktowym systemie.

TT 515-A to kompaktowy, wszechstronny dwudrożny głośnik z dwoma 5-calowymi neodymowymi głośnikami niskotonowymi, 1,75-calowym tytanowym driverem ciśnieniowym i pokryciem 100° x 70°, który jest w stanie zapewnić do 127 dB wysokiej jakości dźwięku. Subwoofer TT 808-AS wyposażony jest w dwa 8-calowe głośniki niskotonowe typu bass reflex o dużej mocy. Oba głośniki są zasilane przez wbudowane wzmacniacze klasy D o mocy 1000 W RMS. Oba modele mogą być sterowane za pomocą oprogramowania RDNet, umożliwiając szybkie i łatwe dostrojenie i optymalizację systemu.

Casta wykorzystuje nowoczesną technologię muzyczną, aby ulepszyć swój szeroki zakres stylów muzycznych:

Moje potrzeby są podobne do tych, które ma DJ z jednej strony i akustyk z drugiej. Używam wysokich poziomów kompresji na podkładach, aby uzyskać ostre i współczesne brzmienie. Dla moich skrzypiec elektrycznych, odnalazłem swoją barwę używając niestandardowych IR (modeli odpowiedzi impulsowej), które dodają rezonanse i harmoniczne profilowane przez starożytne skrzypce akustyczne. System TT+ Audio pięknie odtwarza te dwa światy.

Oprócz doskonałej jakości dźwięku, mój system audio TT+ jest zarówno atrakcyjny, jak i dyskretny, co dodaje element wiarygodności moim średnim i małym wydarzeniom. Wrażenie klarowności dźwięku jest ogromne, od najniższych ciśnień po szczyty głośności. Do tej pory używałem systemu w trybie stereofonicznym, ale planuję wkrótce używać go również w systemach immersyjnych.

Lucio Boiardi Serri, specjalista ds. produktów i inżynier aplikacji TT+ Audio, skomentował:

Najlepszy system audio to taki, który nie ogranicza występu artysty. Dzisiejsza technologia jest w stanie nie tylko odtwarzać z precyzją, ale także wzbogacać występ, pozwalając artystom zaoferować publiczności dokładnie taki występ, jaki został wymyślony. Dzięki artystom takim jak Andrea Casta i markom takim jak TT+ Audio, przyszłość muzyki na żywo jest jaśniejsza niż kiedykolwiek.

Katalog Produktów