Acoustic Solutions wyposaża katedrę w Derby w system KV2

2024-03-11
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5

Derby, Wielka Brytania - Założony w 943 roku kościół katedralny Wszystkich Świętych - lepiej znany jako katedra w Derby - jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej historycznych miejsc w Derby i posiada wiele zabytków z przeszłości Derby i Derbyshire. Katedra jest ważnym ośrodkiem duchowym i kulturalnym dla miasta i okolic, w którym odbywa się nie mniej niż 18 nabożeństw tygodniowo - czyli dwa lub trzy nabożeństwa dziennie - oraz nabożeństwa specjalne i sezonowe z okazji ważnych wydarzeń w kalendarzu religijnym. Katedra zwróciła się niedawno do wyspecjalizowanego konsultanta i integratora, Charliego Browna z Acoustic Solutions, aby zmodernizować swoje rozwiązanie audio i dostosować je do współczesnych wymagań. Charlie Brown wyspecyfikował i dostarczył kompleksowy system punktowego źródła dźwięku KV2 Audio.

Charlie Brown jest kimś w rodzaju referencji, jeśli chodzi o instalację rozwiązań audio w kościołach i katedrach w całej Wielkiej Brytanii i często jest pierwszym punktem kontaktowym dla domów modlitwy, które chcą zmodernizować lub odnowić swoje systemy. Katedra w Derby nie była wyjątkiem.

Pandemia była katalizatorem zmian dla wielu kościołów, ponieważ zostały one zmuszone do transmisji na żywo, aby nadal łączyć się ze swoimi kongregacjami - wyjaśnia Brown. W rezultacie zainstalowałem ponad 40 systemów transmisji na żywo w kościołach w całej Wielkiej Brytanii i podczas doradzania katedrze w Derby w tym temacie stało się jasne, że ich obecny system głośników był mniej niż odpowiedni do tego zadania.

Katedra potrzebowała klarowności wypowiadanych słów i szczegółowego, niskopoziomowego odtwarzania, które byłoby doskonale słyszalne bez nadmiernego wzbudzania akustyki budynku. Brown zademonstrował kilka produktów różnych marek, ale to ESD25 i ESD5 od KV2 były preferowane przez katedrę (i Browna) ponad wszystko inne.

Zazwyczaj okazuje się, że klienci, którzy raz zetknęli się z KV2, nie chcą już niczego innego - stwierdza Brown - i gdyby to ode mnie zależało, używałbym KV2 w każdym zadaniu, gdybym tylko mógł zmieścić się w budżecie!. W tym przypadku ESD5 i ESD25 były idealnym wyborem - wystarczająco kompaktowe, aby pasowały do architektury, a jednocześnie wystarczająco głośne, nie będąc natrętnymi, z klarownością i szczegółowością, która nie ma sobie równych, co jest idealne dla środowiska katedry.

Brown zastąpił około 30 głośników liniowych 100 V łącznie 16 kolumnami ESD w kolorze białym, aby płynnie wtopić się w architekturę. Rozmieścił 4 większe, mocniejsze ESD25 z przodu przestrzeni w pobliżu ołtarza, aby zapewnić nieco więcej dołu, dodając, że akustyka jest taka, że wszelkie częstotliwości basowe bez wysiłku wypełniają przestrzeń. Reszta katedry jest pokryta przez 12 bardziej kompaktowych ESD5. Mikser matrycowy Allen & Heath AHM definiuje osiem stref głośników, umożliwiając odizolowanie obszarów, gdy nie są używane, a poziomy każdej strefy można regulować w celu uzyskania doskonałego pokrycia bez hotspotów lub martwych stref.

Mamy same pochwały dla systemu od czasu jego uruchomienia, zarówno od użytkowników, jak i tych, którzy doświadczyli dźwięku, jaki zapewnia - mówi Brown. Kierownik operacyjny katedry w Derby, Jessica Kilmurray, w pełni się z tym zgadza: Otrzymaliśmy ogromną liczbę pozytywnych komentarzy na temat wyglądu i dźwięku nowego systemu od członków społeczności katedry - zauważa. To tylko pokazuje, że już teraz ma on znaczący wpływ na jakość naszych usług, co jest wspaniałe.

Katalog Produktów