Fioletowy, sygnowany O Bass Glenna Hughesa

2024-01-24

BAS STAJE SIĘ LEPSZY

Po wprowadzeniu na rynek w 2015 roku, który spotkał się z ogromnym uznaniem publiczności i krytyków, Orange O Bass powraca z kilkoma poprawkami, zarówno dużymi, jak i małymi, aby ugruntować swoją pozycję jednej z najłatwiejszych w grze, najbardziej kolorowych i najbardziej wszechstronnych gitar basowych. Najlepsze elementy oryginalnego O Bass zostały zachowane: jest klasyczny kształt korpusu z pojedynczym wycięciem i przetwornik z dzieloną cewką umieszczony nieco bardziej na szyi niż w większości innych basów, co pozwala uzyskać głęboki, ciepły growl. Zróżnicowane opcje brzmieniowe są również nadal dostępne: gracze z delikatniejszym podejściem mogą zostać przeniesieni na terytorium Motown, z ziemistymi podtekstami RnB w obfitości, ale kopiąc nieco głębiej, O Bass odpowiada zaraźliwym harmonicznym grindem, który przypomina narodziny rock 'n' rolla. Alternatywnie, cofnij pokrętło tonów i rozkoszuj się chmurami łagodnego dubu i wyluzowanego reggae.

I wtedy pojawiają się ulepszenia: od razu rzuca się w oczy binding, który został dodany dookoła instrumentu, aby zapewnić poczucie najwyższej jakości, a główka jest teraz pomalowana na czarno zarówno w pomarańczowym, jak i czarnym modelu, aby uzyskać ponadczasowy, klasyczny wygląd. Ale wiele innowacji czai się również poza kosmetyką, pomagając O Bass grać jeszcze lepiej niż kiedykolwiek. Korpus wykonany z zachodnioafrykańskiego drewna okoumé i podstrunnica z super wytrzymałego purpurowego serca idealnie wyważają instrument, niezależnie od tego, czy gra się na nim na stojąco, czy siedząco, a dzięki fretworkom i formowaniu gryfu przeprojektowanym z myślą o grywalności, skakanie po nim i funkowe oktawy nigdy nie wydawały się bardziej naturalne.

O Bass zaczął z dużo większym charakterem, możliwościami adaptacji i świetnym wyglądem, co nie jest do końca uczciwe w stosunku do konkurencji. Dzięki metamorfozie w 2022 roku Orange O Bass stał się nawet lepszy.

 

 

 

 

Glenn Hughes Signature Purple O Bass

 

Po sukcesie jego sygnowanej edycji Crush Bass 50 Combo, z wielką przyjemnością ogłaszamy premierę Glenn Hughes Signature O Bass w uderzającym fioletowym wykończeniu.

 

Ulepszenia w stosunku do standardowego modelu O Bass obejmują zainstalowany przetwornik basowy Seymour Duncan SPB-1 oraz binding Chequerboard wokół korpusu i główki, zapewniający klasyczny i charakterystyczny wygląd.

 

 

 

 

 

 

 

Zaprojektowany we własnym zakresie

Zaprojektowany w sercu londyńskiego West Endu przez dyrektora technicznego Orange i głównego projektanta Adriana Emsleya, O Bass został zainspirowany głęboką miłością i wiedzą Emsleya na temat klasycznego sprzętu, a także czasem spędzonym na pracy z basistami w Los Angeles w latach 90-tych. Emsley chciał czegoś lekkiego, o długiej skali i klasycznym brzmieniu, więc stworzył swój wymarzony bas.

Niestandardowe pozycjonowanie przetworników

Po obejrzeniu rezultatów ręcznej modyfikacji własnego basu przez znajomego basistę, który mieszkał w Los Angeles na początku lat 90-tych, Emsley zdał sobie sprawę, jaką różnicę w brzmieniu robi niekonwencjonalne ustawienie przetworników. O Bass powiela tę modyfikację, nadając instrumentowi prawdziwy growl, z grubszym wysokim rejestrem.

 

Katalog Produktów