RCF na Smèrrig Summer Weekender Festival w Holandii

2023-12-15
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5

Słynny Smèrrig Summer Weekender Festival w Holandii, znany z wyjątkowej atmosfery, wyjątkowych występów i charakterystycznych scen, po sukcesie zeszłorocznego festiwalu po raz kolejny zdecydował się na najnowocześniejszy dźwięk RCF w 2023 roku. Dzięki wielu scenom, z których każda ma inne wymagania dźwiękowe, wybór odpowiedniego sprzętu audio miał kluczowe znaczenie dla sukcesu festiwalu. Z około 10 000 odwiedzających przybywających do Engelmeer w den Bosch, Smèrrig Summer Weekender Festival jest jednym z najbardziej cenionych wydarzeń plenerowych dla muzyki elektronicznej w Holandii.

Produkcją festiwalu zajęła się holenderska firma Ultrasound Productions, specjalizująca się w technologii eventowej, która fachowo zarządzała konstrukcją sceny, oświetleniem i technologią audio. Lista zastosowanych technologii audio RCF pokazuje wszechstronność systemów RCF i możliwość ich dostosowania do profesjonalnych zastosowań, obejmując prawie 200 produktów z różnych linii.

Główna scena została wyposażona w 16 modułów RCF HDL 50-A 4K Line Array, uzupełnionych czterema RCF HDL 30-A i 15 subwooferami RCF SUB 9007-AS. Ta solidna konfiguracja została uzupełniona czterema RCF TT 25-CXA, czterema RCF TT 08-A i dwoma RCF SUB 8003-AS II. W przypadku sceny Roze Parel, Ultrasound polegał na 12 modułach liniowych RCF HDL 30-A jako nagłośnieniu głównym i 14 subwooferach RCF 9004-AS. Dodatkowo wykorzystano cztery głośniki RCF TT 25-CXA i dwa RCF TTL 6-A. System RCF był kontrolowany przez jednostkę RCF Control 8.

Scena Temple Stage była wyposażona w osiem modułów RCF HDL 50-A 4K Line Array Modules jako nagłośnienie główne, uzupełnione czterema RCF TT 25-CXA i ośmioma LA SB 28. Klub Apfelkorn był efektywnie zasilany przez dwa RCF TTL 6-A, cztery subwoofery RCF 9004-AS i dwa RCF ART 312-A. Aby zapewnić dźwięk w dodatkowych obszarach terenów targowych, strategicznie zainstalowano sześć głośników RCF ART 312-A. Do sterowania całą instalacją wykorzystano opracowane przez RCF oprogramowanie zarządzające RDNet.

"Otrzymaliśmy wiele komplementów od artystów i ich techników na temat wyjątkowej jakości dźwięku na scenie głównej", skomentował Geert Maes, kierownik sprzedaży w Ultrasound Productions. "System RCF został skrupulatnie skonfigurowany i kontrolowany przez naszego doświadczonego technika dźwięku, Luca Verheggena. Byli pod ogromnym wrażeniem klarowności i mocy systemu line array HDL 50".

Festiwal Smèrrig słynie z unikalnej mieszanki stylów muzycznych i urzekającej atmosfery. Odwiedzający są traktowani jako niezapomniane przeżycie, zanurzając się w ekstrawaganckich i niepowtarzalnych scenach ozdobionych unikalnymi pokazami sztuki. Więcej informacji na temat Smèrrig Summer Weekender Festival i innych wydarzeń z serii Smèrrig można znaleźć na stronie www.smerrig.nl.

Katalog Produktów