Halowa arena rockowa: Ligabue uwalnia moc TT+ AUDIO

2023-12-01
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5 Galeria zdjęcie 6 Galeria zdjęcie 7

Po sukcesie koncertu/wydarzenia w RCF Arena i jego koncertach na stadionach latem 2023 roku, włoski rockman Luciano Ligabue powraca, aby wystąpić w zamkniętych pomieszczeniach we Włoszech i Szwajcarii w ponad 25 terminach wspieranych przez matrycę liniową GTX. Wraz z wydaniem we wrześniu nowego albumu "Dedicato a Noi", który jest już w intensywnej dystrybucji we wszystkich krajowych stacjach radiowych, Ligabue potwierdza swój wybór polegania na dźwięku TT+ AUDIO w zakresie nagłośnienia.

Nowy system GTX firmy TT+ AUDIO przenosi reprodukcję dźwięku na nowy poziom, z ekstremalnym zakresem dynamiki i precyzją w całym spektrum audio, nieporównywalnym z żadnym innym systemem opracowanym wcześniej przez firmę z Reggio Emilia.

Emanuele Morlini, projektant systemów nagłośnieniowych TT+ AUDIO, opisuje wybory dokonane w celu optymalizacji zasięgu w pomieszczeniach zamkniętych:

Z Ligabue, zawsze mamy potrzebę maksymalnej zrozumiałości wokali i gitar, z których oba grawitują w tym samym zakresie częstotliwości. Dzięki GTX proces ten jest uproszczony, biorąc pod uwagę lepszą precyzję i klarowność w zakresie średnio-wysokotonowym. Używany system GTX składa się z 36 modułów GTX 12 podzielonych na dwie matryce dla głównego systemu oraz dwóch bocznych zbudowanych z 16 modułów GTX 12. Dodatkowo, aby pokryć boki audytorium, w razie potrzeby używam dwóch dodatkowych matryc składających się z 9 modułów sprawdzonego RCF TTL 33-A II.

 

GTX różni się od poprzednich produktów TT+ oddzieleniem wzmacniacza i bloku DSP od kolumny głośnikowej i zintegrowaniem ich w nowych touringowych rackach. 68 modułów GTX 12 jest zasilanych przez 24 wzmacniacze RCF XPS 16K o łącznej mocy ciągłej ponad jednego megawata. Moc RCF jest zawsze dostępna, aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię dla najbardziej intensywnych transjentów.

Emanuele Morlini kontynuuje:

Subwoofery są skonfigurowane w układzie gradientowym z dwoma prostymi liniami zakrzywionymi elektronicznie, odpowiednio 12 i 10 modułami RCF TTS 56-A. Zapewnia to niezbędną eliminację na scenie i skuteczną kontrolę kierunkowości nawet przy niskich częstotliwościach, co jest podstawowym wymogiem na arenach. Dodatkowo przód sceny pokrywają 4 moduły RCF HDL 26-A. Cały system jest kontrolowany przez RDNet w wersji 5.0, która wkrótce będzie dostępna dla wszystkich użytkowników TT+ Audio. Dzięki temu możemy w pełni kontrolować cały system GTX zasilany wzmacniaczami RCF XPS jednocześnie z modułami ze wzmacniaczami TTL, TTS i HDL jako jeden system. Dzięki RDNet mogę zarządzać systemami hybrydowymi i kontrolować wszystkie parametry w czasie rzeczywistym z jednego okna sterowania.

Simone Squillario, inżynier dźwięku Ligabue, dodaje:

Mieliśmy szczęście korzystać z systemu GTX jeszcze przed jego wprowadzeniem na rynek, podczas tras koncertowych w plenerze. Teraz wprowadzamy system na włoskie hale widowiskowe: sytuacje, które są znacznie bardziej złożone pod względem akustycznym. Odnieśliśmy już pierwsze sukcesy; system dobrze reaguje na miks i jest w stanie dotrzeć nawet do najbardziej oddalonych widzów z ekstremalną szczegółowością w całym zakresie częstotliwości. Jestem bardzo zadowolony z wydajności, w szczególności z reakcji na transjenty, klarowności tekstury dźwięku i definicji wokalu. Wszystko to jest niezbędne w gatunkach takich jak rock z wieloma gitarami elektrycznymi, jak w przypadku Luciano.

Katalog Produktów