RCF zapewnia wysokiej jakości dźwięk dla Roller Skating Center 19. Igrzysk Azjatyckich w Hangzhou

2023-11-17
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5

Qiantang Roller Skating Center to nowo wybudowane miejsce do zawodów wrotkarskich i deskorolkowych oraz sesji treningowych podczas Igrzysk Azjatyckich w Hangzhou. System nagłośnienia, składający się z 56 głośników o dużej mocy, został dostarczony przez RCF i zainstalowany przez oficjalnego dystrybutora RCF w Chinach, Zhejiang Chuangda Stage Facilities Co.

Hala wrotkarska Igrzysk Azjatyckich

Qiantang Roller Skating Center to największy w Azji kryty obiekt do jazdy na rolkach, położony w East Bay Headquarters Base i East Bay Sports Park, w dzielnicy Qiantang, w Hangzhou, w prowincji Zhejiang. Obiekt ma kształt "latającej wrotki", przypominającej dwie nałożone na siebie cyfry arabskie "6" i stojącej jak "żyroskop wirowy" nad rzeką Qiantang. Chińskie słowo oznaczające "66" brzmi jak słowo "liu liu", co oznacza "gładki" lub "śliski", co jest zgodne z wydarzeniami na wrotkach.

Qiantang Roller Skating Center zajmuje łączną powierzchnię około 130 000 metrów kwadratowych i składa się z dwóch części: Asian Games Roller Skating Hall i Asian Games Skateboarding Park. Oba obiekty znajdują się na północ i południe od siebie, z halą wrotkarską na południu i parkiem deskorolkowym na północy. Fasada centrum wrotkarskiego ma kształt specjalnego owalu. Stalowa kratownica dachu ma 148,7 metra długości z północy na południe i 87,6 metra długości ze wschodu na zachód. Odbędą się tu wszystkie zawody wrotkarskie i deskorolkowe Igrzysk Azjatyckich w Hangzhou.

Projekt hali wrotkarskiej ma łączną wartość 480 milionów juanów (60 milionów dolarów) i został zbudowany przez Jiantou Group. Projekt ma łączną powierzchnię konstrukcyjną 36 395 metrów kwadratowych i może pomieścić 1616 widzów. Posiada stalowy dach o dużej rozpiętości i jest wyposażony w najnowsze standardy techniczne Światowej Federacji Wrotkarskiej, w tym tor wyścigowy o wymiarach 7 x 200 metrów i tor do jazdy figurowej o wymiarach 50 x 25 metrów. W narożnikach na obu końcach toru wyścigowego zastosowano hiperboliczny łuk, który jest wygodny dla sportowców do przyspieszania na zakrętach oraz stosowania umiejętności i taktyk. W obiektach do freestyle'u i łyżwiarstwa figurowego materiał drewnianej podłogi sportowej sprawia, że występy sportowców są bardziej elastyczne. Stadion ten jest pierwszym miejscem zawodów z hiperboloidalnym torem wrotkarskim w Chinach i obecnie najbardziej profesjonalnym krytym torem wrotkarskim w Azji.

W lipcu 2022 r. Qiantang Roller Skating Center zdobyło nagrodę najwyższej jakości dla projektów budowlanych w prowincji Zhejiang, "Qianjiang Cup".

System audio hali wrotkarskiej jest w pełni oparty na głośnikach RCF. Ze względu na specjalną strukturę stadionu, zdecydowano się na zastosowanie systemu wiszącego w górnej części centrum. Wisząca stalowa rama została dostosowana do stałej instalacji. Klaster składa się z dwudziestu czterech głośników HDL 30-A zawieszonych w czterech klastrach i jednego centralnego klastra skierowanego w dół oraz sześciu podwójnych 18-calowych głośników RCF SUB 9006-AS umieszczonych na szczycie stalowej ramy w celu wzmocnienia niskich tonów. Cała instalacja jest prosta i zapewnia najlepszą zrozumiałość zarówno dla publiczności, jak i sportowców w hali.

Park deskorolkowy Igrzysk Azjatyckich

Park deskorolkowy Igrzysk Azjatyckich w Qiantang Roller Skating Center zajmuje powierzchnię około 5 661 metrów kwadratowych, z całkowitą powierzchnią konstrukcyjną około 878 metrów kwadratowych. Posiada 862 miejsca na trybunach, podzielone na dwie sekcje: bowl pool i street style.

Sekcja bowl pool zawiera okrągły krater, grzbiet w jodełkę i inne rekwizyty, zapewniając różnorodne trasy ślizgowe. Najgłębsza część obiektu ma 3 metry i jest otoczona okrągłymi ścianami o różnych wysokościach i nachyleniach, a także szeregiem skomplikowanych zakrętów. Bogate trasy ślizgowe zapewniają więcej wyzwań i kreatywności dla graczy, co przynosi większe wyzwania dla rolkarzy i poprawia przyjemność z imprezy.

Sekcja w stylu ulicznym ma zróżnicowany teren, schody, poręcze, ławki i inne przeszkody i rekwizyty, aby w większym stopniu zaspokoić potrzeby graczy. Obiekt może również służyć do organizacji międzynarodowych zawodów na dużą skalę i będzie dostępny do szkolenia i edukacji młodzieży w zakresie jazdy na deskorolce.

Ponieważ miejsce do jazdy na deskorolce znajduje się na zewnątrz, przy wyborze systemu dźwiękowego należy wziąć pod uwagę wodoodporność. Z tego powodu, jako główny system wybrano serię instalacyjną RCF.

 

Katalog Produktów