Glenn Hughes Signature Purple Crush Bass 50

2023-10-09

Glenn Hughes ponad dekadę jako artysta Orange. W 2016 roku Hughes został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame jako członek Deep Purple, zespołu, z którym wydał trzy albumy w połowie lat 70-tych. Glenn jest również znany jako basista i wokalista Trapeze, Black Country Communion z Joe Bonnamassą, California Breed, a ostatnio The Dead Daisies. Czujemy się zaszczyceni mogąc uhonorować Glenna tym niedrogim limitowanym zestawem basowym. Odegrał tak wielką rolę w historii brytyjskiej muzyki - powiedział Cliff Cooper, CEO i założyciel Orange Amps. Stworzenie fioletowego combo to odpowiedni sposób na oddanie mu hołdu.

Mówiąc o Crush Bass 50, Hughes powiedział:

Możesz wejść do studia, wziąć to combo basowe i nagrać album z czymś takim, to naprawdę wyjątkowe. Jest szorstki, mocny: sustain jest tak ważny i z pewnością ma to wszystko. Orange all the way........ to przyszłość, to droga, którą należy podążać, słyszałeś to ode mnie!".

Potężny aktywny korektor parametryczny

Crush Bass 50 posiada układ EQ inspirowany prestiżowymi wzmacniaczami z serii 4 Stroke. W jego centrum znajduje się parametryczne pasmo środkowe. Zapewnia to graczom znacznie większy stopień kontroli nad dźwiękiem niż tradycyjny korektor, pozwalając im zmieniać częstotliwości, które chcą usłyszeć. Pasmo środkowe obejmuje szeroki zakres od 300 Hz (w pełni przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) do 2,7 kHz (w pełni zgodnie z ruchem wskazówek zegara), co oznacza, że wzmacniacz ten można precyzyjnie dostroić do każdego stylu muzycznego. Aktywny układ pozwala na podbicie lub podcięcie basów i średnich częstotliwości o 15 dB oraz wysokich tonów o 20 dB.

Blend & Gain

Zaczerpnięte prosto z popularnych wzmacniaczy z serii OB1, regulatory Blend i Gain są ukłonem w stronę wielu basistów, którzy eksperymentują z gitarą i wzmacniaczami basowymi jednocześnie. W tej konfiguracji "bi-amped" warstwy harmonii i zniekształceń ze wzmacniacza gitarowego są mieszane z podstawowym brzmieniem basu, aby stworzyć ostateczny, pełnozakresowy dźwięk na żywo. Pokrętła Gain i Blend w Crush Bass 50 tworzą ten sam efekt w jednym pakiecie, dodając dodatkowy kęs i wyrazistość do brzmienia przy niższych ustawieniach wzmocnienia, aż do całkowitego brudu przy podkręconych pokrętłach. Kontrolery te mogą być również włączane zdalnie za pomocą opcjonalnego przełącznika nożnego FS-1, idealnego do podkręcania brzmienia w locie.

Analogowa konstrukcja i przenośna obudowa

Seria Crush Bass zapewnia tłuste, zaokrąglone brzmienie dzięki całkowicie analogowej ścieżce sygnału. Crush Bass 50 posiada 12-calowy głośnik z portem reflex dla lepszej odpowiedzi niskich tonów. Buforowana pętla efektów została zaprojektowana z myślą o maksymalnej przejrzystości, zapewniając, że arsenał efektów będzie działał na najwyższym poziomie.

Wyjście słuchawkowe Cabsim, wejście Aux i tuner chromatyczny

Wyjście słuchawkowe jest wyposażone w obwód Cabsim, który emuluje reakcję naszych gotowych do użycia na scenie kolumn basowych OBC podczas cichej praktyki. Sygnał ten może być również wysłany do konsoli w celu autentycznego bezpośredniego nagrywania. Wejście Aux umożliwia podłączenie zewnętrznych źródeł dźwięku do podkładów, podczas gdy poręczny wbudowany tuner umożliwia szybkie strojenie między jamami.
 

Więcej informacji na stronie producenta: https://orangeamps.com/crush-bass-50/

Katalog Produktów