RCF Arena 2023: Lato niezapomnianych koncertów

2023-10-02
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5 Galeria zdjęcie 6 Galeria zdjęcie 7 Galeria zdjęcie 8 Galeria zdjęcie 9

Reggio Emilia, Włochy - Drugi sezon koncertowy w RCF Arena był pełen wielkich gwiazd międzynarodowej i włoskiej muzyki. Wspierając każde wydarzenie, jako główny system PA i/lub jako linia opóźniająca, były wysoko cenione występy nowego systemu liniowego klasy premium TT+ Audio GTX, który gwarantował pierwszorzędne pokrycie dźwiękiem w całym terenie.

Kalendarz wydarzeń rozpoczął się w czerwcu od gorącego bluesa Zucchero, który dał dwa koncerty dla 40 000 widzów każdy. Kilka dni później podczas specjalnego koncertu charytatywnego "Italia Loves Romagna" zebrano 3 miliony euro na rzecz ofiar niszczycielskich powodzi, które nawiedziły Emilię-Romanię na początku tego miesiąca. Dzięki sponsoringowi zapewnionemu przez RCF i inne marki, 100 procent sprzedaży biletów zostało przekazanych na ten cel. Podczas wieczoru wystąpiły jedne z największych nazwisk włoskiej muzyki, w tym Laura Pausini, Salmo, Elodie, Gianni Morandi, Blanco, Elisa, Emma, Giorgia, Luciano Ligabue, Madame, Fiorella Mannoia, Zucchero, Negramaro, Max Pezzali, Tananai, Andrea Bocelli i duet Irama & Rkomi.

Inne duże wydarzenia wypełniły trawnik Areny, w tym mega-koncert Harry'ego Stylesa, który przyciągnął 100 000 fanów z całej Europy, 80 000 widzów dla wschodzącego zespołu Pinguini Tattici Nucleari oraz finał sezonu z wydarzeniem "La Festa", w którym wystąpili Daniele Silvestri, Manuel Agnelli i komik Giuseppe Giacobazzi.

System nagłośnienia zainstalowany w obiekcie składa się z 410 wysokiej klasy głośników marki TT+ Audio, w tym nowych zestawów liniowych GTX 12 i podwójnych 19-calowych subwooferów GTS, o łącznej mocy wyjściowej około 2 megawatów. System składa się z głównego systemu po bokach sceny, z czterema zestawami liniowymi obejmującymi przód, oraz kolejnych 10 systemów rozłożonych na wieżach opóźniających, z zasięgiem rozciągającym się na pochyłym trawniku na ponad 85 000 metrów kwadratowych.

Każdy koncert okazał się sukcesem, a systemy liniowe GTX odegrały kluczową rolę w dostarczeniu dobrze zdefiniowanego, wysokiej jakości dźwięku, który zachwycił zarówno fanów, jak i artystów, ale przede wszystkim zapewnił maksymalny komfort przy konsolecie licznym inżynierom dźwięku, którzy na zmianę pracowali w obszarze FOH, z dźwiękiem, który był wyrazisty, precyzyjny, a jednocześnie dobrze podatny na zmiany w zależności od gatunku i wymaganej siły dźwięku w reżyserce. RCF Arena potwierdziła swoją pozycję jednego z wiodących miejsc koncertowych w Europie.

Katalog Produktów