Estrada Strawberry Fields poświęcona Cliffowi Cooperowi

2023-09-14

Kultowa atrakcja Armii Zbawienia, Strawberry Field w Liverpoolu, zadedykowała nową trybunę swojemu dobroczyńcy, ikonie muzyki i założycielowi wzmacniaczy Orange, Cliffowi Cooperowi, podczas ceremonii oficjalnego otwarcia, w której uczestniczył komisarz Anthony Cotterill, dowódca terytorialny Armii Zbawienia.

 Cliff Cooper przed Strawberry Field Bandstand.  (Zdjęcie: David Phillips)

Przyciągająca wzrok trybuna Strawberry Field to nowy, imponujący dodatek do atrakcji turystycznej południowego Liverpoolu, w kształcie gigantycznego bębna basowego inspirowanego kultową okładką albumu The Beatles "Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band" i nawiązującego do Armii Zbawienia i jej orkiestr marszowych. Podłoga trybuny pokryta jest okrągłą mozaiką inspirowaną mozaiką "Imagine" w Strawberry Fields w Central Parku w Nowym Jorku, a jej wewnętrzne ściany zdobi duży mural autorstwa znanego artysty pop Jamesa Wilkinsona, przedstawiający dziedzictwo i znaczenie pracy Armii Zbawienia, Johna Lennona i legendarnej piosenki "Strawberry Fields Forever".

Mural i mozaika wewnątrz Strawberry Field Bandstand.

Strawberry Field Bandstand został zbudowany dzięki hojności Cliffa Coopera, dyrektora generalnego i założyciela Orange Amps, który jest honorowym patronem Strawberry Field. Cliff założył Orange Amps w 1968 roku, a jego gama jasnopomarańczowych wzmacniaczy gitarowych oznaczała rewolucję w projektowaniu wzmacniaczy gitarowych i technologii dźwięku, wspieranych przez legendy muzyki, takie jak Fleetwood Mac, Stevie Wonder, Led Zeppelin i Iron Maiden.

Strawberry Field Bandstand. (Zdjęcie: Dextra Group)

Podczas poświęcenia, które odbyło się 2 września, do Cliffa dołączył Dowódca Terytorialny Armii Zbawienia, komisarz Anthony Cotterill, oraz zespół Liverpool Walton Salvation Army Band. Zespół Liverpool Walton ma długą historię grania na Strawberry Field i występował na przyjęciach ogrodowych dla dzieci Armii Zbawienia w czasach, gdy John Lennon odwiedzał te tereny.

Cliff Cooper z certyfikatem uznania za wyjątkową służbę. (Zdjęcie: David Phillips)


Major Kathleen Versfeld, dyrektor misji w Strawberry Field, powiedziała:

Dzięki Cliffowi i jego hojnej darowiźnie, muzyka na żywo w ogrodach Strawberry Field - miejscu, w którym John Lennon kiedyś szukał schronienia i przeżył jedną ze swoich najwcześniejszych muzycznych chwil, słuchając gry zespołu The Salvation Army - została przeniesiona na zupełnie nowy poziom, na estradzie, która nie ma sobie równych na świecie. To nowa platforma, na której wschodzące talenty mogą zabłysnąć, a uznani artyści wspierać naszą dobrą pracę, opierając się zarówno na dziedzictwie Johna Lennona, jak i Armii Zbawienia w tym wyjątkowym miejscu.


Cliff Cooper, CEO Orange Amps i honorowy patron Strawberry Field, powiedział:

Jako patron zastanawiałem się nad pomysłami, w jaki sposób mógłbym pomóc i jak budowa estrady przywróciłaby muzykę do Strawberry Field - miejsca, w którym John miał jedne ze swoich pierwszych muzycznych doświadczeń. Budowa trwała trzy lata, a już teraz estrada przynosi wiele radości odwiedzającym w każdym wieku.

Z niecierpliwością czekam na kontynuację spuścizny Johna Lennona, promując pokój i miłość na świecie, etos, który odzwierciedla również bezinteresowne poświęcenie Armii Zbawienia, której ludzie poświęcają swoje życie pomagając innym, którzy są w potrzebie i mają mniej szczęścia niż my.


Komisarz Anthony Cotterill, dowódca terytorialny Armii Zbawienia w Wielkiej Brytanii i Irlandii, powiedział:

Wiele osób pomyśli o nabożeństwie poświęcenia Armii Zbawienia jako o sposobie podziękowania Bogu za narodziny nowego dziecka. To poświęcenie ma na celu podziękowanie Bogu za hojność naszego patrona Strawberry Field, Cliffa Coopera, który zrodził ideę estrady i zarządzał projektem, aby stworzyć to, co jest teraz wyjątkową atrakcją dla odwiedzających.

Prosimy, aby Bóg pobłogosławił wszystkich, którzy przyczynili się do powstania Bandstand, starych i nowych odwiedzających, którzy będą cieszyć się tym nowym dodatkiem do Strawberry Field, a także naszych pracowników, którzy niestrudzenie pracują, aby pomóc młodym ludziom z poważnymi barierami w zatrudnieniu w znalezieniu i utrzymaniu pracy.

Tablica pamiątkowa Strawberry Field (fot. David Phillips)

Strawberry Field to atrakcja turystyczna w Liverpoolu, znajdująca się w kultowym miejscu uwiecznionym przez Johna Lennona w przeboju The Beatles "Strawberry Fields Forever". Opowiadając historię domu dziecka Armii Zbawienia, który został otwarty w tym miejscu w 1936 roku, a także związek z dzieciństwem Johna Lennona, jak również pisanie i nagrywanie kultowej piosenki, atrakcja jest domem dla interaktywnej wystawy dla zwiedzających, która obejmuje rzeczywisty fortepian "Imagine", oryginalne czerwone bramy i spokojne ogrody, w których John bawił się, wspinał na drzewa i marzył jako dziecko.


Katalog Produktów