KV2 Audio na Sound Kitchen ramach Prague Quadrennial 2023

2023-07-18
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5 Galeria zdjęcie 6 Galeria zdjęcie 7 Galeria zdjęcie 8 Galeria zdjęcie 9 Galeria zdjęcie 10 Galeria zdjęcie 11 Galeria zdjęcie 12 Galeria zdjęcie 13 Galeria zdjęcie 14 Galeria zdjęcie 15 Galeria zdjęcie 16

Sound Kitchen, odbywający się już po raz 15, odbył się niedawno w ramach Prague Quadrennial 2023. Odbywające się co cztery lata - jak sama nazwa wskazuje - Praskie Quadriennale to międzynarodowy festiwal teatru i scenografii, który celebruje różnorodność wszystkich sztuk teatralnych w holistyczny i interaktywny sposób. Sound Kitchen, jako część PQ2023, stanowi wyjątkową okazję dla osób zainteresowanych dźwiękiem do wykonania swojej pracy i wymiany pomysłów w eksperymentalnym i eksperymentalnym, wielokanałowym i immersyjnym środowisku.

Wspólny projekt eksploracyjny jest organizowany i współtworzony przez projektanta dźwięku Petera Rice'a i Robina Whitakera z Out Board, przy wsparciu wybranego zespołu międzynarodowych projektantów dźwięku, inżynierów i artystów, a także producentów, zaangażowanych w najwyższą jakość reprodukcji dźwięku.

Firma KV2 Audio, zaproszona do udziału w tegorocznej edycji Sound Kitchen, dostarczyła głośniki i wzmacniacz do systemu opartego na 64-kanałowej matrycy dźwięku przestrzennego TiMax SoundHub z Dante. Wyjście analogowe z TiMax dostarczyło sześć wzmacniaczy KV2 Audio ESP1000 4x250W, napędzających łącznie szesnaście pełnozakresowych głośników KV2 Audio ESD Cube i sześć subwooferów EX1.5. Głośniki KV2 ESD Cube zostały rozmieszczone na całej długości sali, po pięć z każdej strony i pięć nad głową, z subwooferami ustawionymi parami z przodu, pośrodku i na końcu sali.

Robin Whittaker określił to wydarzenie jako kolejny rok przyjemnej eksploracji audio. Dodał:

Sound Kitchen to bardzo wyjątkowe wydarzenie i ważna, bezpieczna i zabawna przestrzeń dla początkujących i uznanych artystów i projektantów dźwięku. Każdego roku jest to pouczające.

Byliśmy zaszczyceni, że KV2 Audio przyjęło nasze zaproszenie do udziału w Sound Kitchen. Mam najwyższy szacunek dla głośników KV2 i nieustannie jestem pod wrażeniem ich doskonałej jakości dźwięku. Wielkie dzięki dla nich: ich ludzie byli niesamowici, głośniki ESD Cube brzmiały bajecznie, a subwoofery były bardzo muzykalne.

Dyrektor generalny KV2 Audio, George Krampera, był równie zadowolony:

Wspaniale jest być częścią wydarzenia takiego jak Sound Kitchen, które zachęca do eksperymentowania i przesuwania granic w audio i wydajności - idee, które zdecydowanie rezonują z nami w KV2 - a zwłaszcza tutaj, w Pradze, na naszym rodzimym terenie. Z przyjemnością zauważyliśmy również, jak dobrze brzmiał system z wyjściami analogowymi TiMax. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli ponownie współpracować.

Sound Kitchen

Katalog Produktów