Zwiedzanie odległych miejsc w celu zanurzenia się w aborygeńskiej kulturze Australijskiego Outbacku z RCF HDL 26-A.

2023-06-20
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2

Organizowanie porywających występów wśród czerwonego pyłu australijskiego odludzia stało się dla ARDS Aboriginal Corporation czystą żeglugą. Organizacja z siedzibą na Terytorium Północnym cieszy się wyraźną poprawą jakości dźwięku podczas swoich ostatnich wydarzeń dzięki niedawnej inwestycji w wydajny system line array HDL 26-A firmy RCF.

Pracując ze społecznościami Yolŋgu w północno-wschodniej Arnhem Land od ponad 50 lat, ARDS jest obecnie kierowany przez liderów Yolŋgu z całego regionu, pracujących z determinacją, aby wzmocnić i wzmocnić lokalne głosy Aborygenów. Łącząc swoje wysiłki z firmą Aris & Grimes zajmującą się produkcją muzyczną i filmową, ARDS zorganizował trzy festiwale społecznościowe od czasu nabycia systemu RCF, a na horyzoncie jest ich znacznie więcej.

Dając rdzennym społecznościom platformę, która łączy dostawców głównego nurtu i Aborygenów, ARDS utrzymuje szereg korzystnych usług, w tym Yolŋgu Radio, kluczową audycję społecznościową. Yolŋgu Radio służy jako ważny kanał dostarczania rozrywki, edukacji, informacji w nagłych wypadkach oraz współczesnej i tradycyjnej muzyki rdzennej społecznościom i ojczyznom w północno-wschodniej Arnhem Land i Darwin. Ponadto zespół organizuje szereg wydarzeń skupionych wokół świętowania znaczenia języka i kultury Aborygenów, jak wyjaśnia Will Porter, kierownik stacji ARDS w Nhulunbuy:

Yolŋgu Radio ma długą historię ułatwiania festiwali społeczności w regionie. Są to wydarzenia prowadzone przez społeczność, które celebrują kulturę poprzez śpiew i taniec. Festiwale te odbywają się w niezwykle odległych lokalizacjach - tworząc logistyczny koszmar do czasu naszego niedawnego zakupu nowych głośników RCF HDL26-A. Ze względu na ich kompaktową budowę, transport głośników do tych odległych lokalizacji stał się znacznie łatwiejszy. A co ważniejsze, od razu było dla nas oczywiste, że jakość dźwięku jest znacznie lepsza niż w przypadku naszego poprzedniego sprzętu.

Firma Aris & Grimes, która odegrała kluczową rolę we wdrożeniu systemu RCF przez ARDS, zapewniła usługi produkcji dźwięku dla każdego z festiwali społecznościowych. Andrew Grimes i Matt McLean z Aris & Grimes mają historię bliskiej współpracy z Yolŋgu Radio, dostarczając różne produkcje w całym regionie. Odnosząc się do przyjęcia HDL 26-A, Andrew wspomina:

W 2022 roku mieliśmy za zadanie zarządzać produkcją inauguracyjnego East Arnhem Live Festival w Nhulunbuy i chcieliśmy stworzyć system dźwiękowy, który pokonałby każdy inny festiwal w regionie do tej pory! Miałem już doświadczenie z technologią RCF i zawsze byłem pod wrażeniem. Nasze miejsce festiwalowe znajduje się na skarpie, więc szukaliśmy czegoś, co miałoby zasięg, aby pokryć cały obszar, a także miało siłę przebicia, aby dźwięk nie ginął na wietrze. Naszą drugorzędną kwestią był rozmiar i waga głośników oraz łatwość ich montażu. Użyliśmy 12 głośników HDL 26-A, po 6 na stronę, w połączeniu z 6 subwooferami, które już mieliśmy. Wiele innych festiwali, które organizujemy, odbywa się w bardzo odległych lokalizacjach, dlatego zdecydowaliśmy się na HDL 26-A. Nie tylko robią wszystko, czego potrzebujemy na East Arnhem Live Festival, ale także jesteśmy w stanie załadować je z tyłu Troopy 4x4 lub z tyłu jednosilnikowej Cessny, a następnie ustawić wszystko z dwuosobowym zespołem po drugiej stronie.

Będąc pod odpowiednim wrażeniem możliwości i mocy systemu line array HDL 26-A, Andrew kontynuuje opisywanie trwałego wrażenia, jakie technologia RCF wywarła zarówno na nim samym, jak i na załodze, wykonawcach i całej społeczności:

Poprawa jakości dźwięku dzięki RCF HDL była jak dzień i noc w porównaniu do tego, co mieliśmy wcześniej. Czystość głośników jest nieskazitelna, ich moc wyjściowa jest szalenie imponująca, biorąc pod uwagę ich rozmiar, ich rozmiar pozostawia nam dużo dodatkowej przestrzeni na inne niezbędne rzeczy, gdy pakujemy się do buszu, a dzięki temu, że są tak lekkie i łatwe w montażu, znacznie skróciły nasz czas konfiguracji. Głośniki te uszczęśliwiły wiele osób: ekipę, zespoły, tłumy! Teraz, gdy miałem zaszczyt korzystać z tej technologii w wielu różnych środowiskach, mam tak duże zaufanie do głośników. W zeszłym roku na trasie w buszu to była świetna zabawa obserwować uśmiechy na twarzach zespołów i tłumów, gdy je podkręcaliśmy. W East Arnhem Land mamy wiele świetnych zespołów, które nigdy nie brzmiały tak dobrze jak na RCF HDL.

Dodając do pochwał Andrew, Matt wyjaśnia, że: system RCF pomaga ARDS regularnie obsługiwać odległe społeczności Yolŋgu w Arnhem Land w wysoce profesjonalny i przenośny sposób. Niesamowita jakość dźwięku przynosi radość i dumę tym obszarom i ich lokalnym artystom.

Powtarzając sentymenty Arisa i Grimesa, Andrew Gurruwiwi, najstarszy prezenter i doradca kulturalny Yolŋgu Radio, przedstawił swoje przemyślenia na temat głośników i tego, w jaki sposób przyczyniają się one do rozpowszechniania podstawowego przesłania ARDS o wspólnocie i ochronie kultury:

Społeczności z całego Arnhem Land pokochały dźwięk głośników, to był duży dźwięk, to był czysty dźwięk. Jesteśmy naprawdę dumni w Yolŋgu Radio, że mamy ten sprzęt i możemy dzielić się muzyką w całym regionie.

Katalog Produktów