Nowe dokumenty dotyczące opóźnienia wstępnego dostępne dla głośników aktywnych RCF

2023-05-25
Galeria zdjęcie 1

Wszystkie aktywne głośniki RCF są wyposażone w przetwarzanie FiRPHASE zapewniające liniową odpowiedź fazową 0°, co zapewnia idealne wyrównanie fazowe w połączeniu z innymi głośnikami i subwooferami RCF. Oznacza to, że większość naszych kombinacji satelita-sub zapewnia idealną spójność czasową po prostu poprzez ustawienie głośnika na subwooferze.

W niektórych przypadkach, ze względu na ograniczenia fizyczne lub techniczne, konieczne będą niewielkie korekty przy użyciu opóźnienia, aby uzyskać najlepszą wydajność. Głośniki RCF z wbudowanym opóźnieniem, takie jak serie HDL i TT+, mają możliwość opóźnienia czasowego na pokładzie lub przez RDNet. Jednak w przypadku kilku systemów bez wbudowanego opóźnienia, wymagane jest zewnętrzne urządzenie opóźniające.

Dla każdego modelu głośnika aktywnego RCF stworzyliśmy dokumenty Pre-Alignment Delay, zapewniające dokładne wartości opóźnienia czasowego potrzebne do idealnego zestrojenia z subwooferami RCF. Przewodniki te są dostępne do pobrania na karcie każdego produktu na stronie internetowej RCF - sekcja Downloads.

Dokumenty zawierają również wartości opóźnienia dla niektórych wycofanych modeli głośników RCF, aby zachować kompatybilność z aktualną ofertą.

Aby wdrożyć zalecane ustawienia opóźnienia:

  • Wprowadź wartości wstępnego wyrównania do elementów sterujących opóźnieniem na tylnym panelu głośnika RCF (jeśli są dostępne). Alternatywnie, zaprogramuj opóźnienia w oprogramowaniu do zarządzania głośnikami RDNet lub skonfiguruj opóźnienia na zewnętrznym urządzeniu opóźniającym.
  • W przypadku głośników podwieszanych wartości opóźnienia należy dostosować, aby skompensować fizyczne przesunięcie odległości między głośnikiem a subwooferem. Aby uzyskać prawidłowe wyrównanie czasowe, należy dodać lub odjąć opóźnienie w oparciu o tę odległość przesunięcia.

Postępując zgodnie z zaleceniami zawartymi w nowych przewodnikach Pre-Alignment Delay, możesz upewnić się, że aktywne głośniki i subwoofery RCF są idealnie wyrównane fazowo, aby zapewnić optymalną jakość dźwięku i wspaniałe wrażenia dźwiękowe dla publiczności.

Katalog Produktów