Cliff Cooper z Orange Amps patronem wyjątkowej sceny w Liverpoolu

2023-05-10

Cliff Cooper z Orange Amps patronem wyjątkowej sceny Strawberry Field Forever Bandstand w Liverpoolu , będęcej uhonorowaniem dziedzictwa Johna Lenona.

"Truskawkowe pola" to posiadłość Armii Zbawienia i atrakcja turystyczna w liverpoolskim przedmieściu Woolton. Działał jako dom dziecka w latach 1936-2005. Dom i tereny zostały pierwotnie zbudowane jako prywatna rezydencja w epoce wiktoriańskiej, zanim zostały nabyte przez Armię Zbawienia w latach trzydziestych. Dom został rozebrany w 1973 roku z powodu problemów strukturalnych i zastąpiony specjalnie wybudowanymi jednostkami. Po zamknięciu jako dom dziecka, miejsce to było nadal wykorzystywane przez Armię Zbawienia do innych celów.

Miejsce to zyskało światową sławę po wydaniu w 1967 roku singla Beatlesów "Strawberry Fields Forever". Utwór był zainspirowany wspomnieniami Lennona z tego miejsca. Jako dziecko  przeskakiwał przez mur, aby posłuchać gry zespołu Armii Zbawienia.

Z czasem stare, pomalowane na czerwono bramy wejściowe przy Beaconsfield Road stały się miejscem pielgrzymek fanów Beatlesów. W 2019 roku Strawberry Field został po raz pierwszy otwarty dla publiczności. Otwarcie połączono z wystawą na temat jego historii. W pobliżu znajdziemy również kawiarnię i sklep oraz centrum szkoleniowe dla młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

To historyczne miejsce w Liverpoolu zyskało nową atrakcję! Strawberry Field Forever Bandstand został oficjalnie otwarty 2 maja 2023 roku. Scena została podarowana przez Cliffa Coopera, dyrektora generalnego Orange Amplification i Honorowego Patrona centrum Strawberry Field.

Strawberry Field Forever Bandstand może służyć za podium dla orkiestry czy miejsce występów innych zespołów. Co więcej, zaprojektowano ją tak aby była jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie oferując sterowane komputerowo oświetlenie i dając możliwość wielościeżkowego nagrywania, transmitowania występów, czy nawet streamowania ich do Internetu. Dzięki zaimplementowaniu technologii Bluetooth możliwe będzie także uczestniczenie w wydarzeniach korzystając z słuchawek bezprzewodowych.

Projekt trybuny wzorowany jest na bębnie z okładki albumu Sgt. Pepper, a we wnętrzu znajdują się prace słynnego artysty Paintpop Jamesa Wilkinsona. Podłoga sceny została ręcznie wykonana z czarno-białej mozajki składającej się z ponad 390 000 kawałków marmuru specjalnie sprowadzonego z USA. Mozaika jest podobna do pomnika Johna Lennona Imagine ułożonego w Strawberry Fields w Central Parku w Nowym Jorku, ale jest trzykrotnie większa.

Wszystkie pieniądze zebrane podczas imprez odbywających się na tej estradzie będą wspierały serię programów Armii Zbawienia „Steps at Strawberry Field”, które zapewniają szkolenie w zakresie umiejętności zwiększania szans na zatrudnienie i cenne praktyki zawodowe dla dorosłych z trudnościami w nauce i innymi przeszkodami w zatrudnieniu.

Podczas ceremonii otwarcia, do Coopera dołączyli dygnitarze, w tym wice-lord porucznik Merseyside, Robert Owen, wysoki szeryf Merseyside, dr Ruth Hussey, CB OBE, Lord Mayor of Liverpool, Julia Baird (siostra Johna Lennona) oraz major David Taylor, dowódca oddziału Armii Zbawienia na północnym zachodzie. Na scenie wystąpili również Ruby J, Brooke Combe i Logan Paul Murphy.

Strawberry Field Forever Bandstand to hołd dla wspomnień Johna Lennona  z lat dziecięcych i ukłon w stronę jego trwałego dziedzictwa. Jest to wspaniały dodatek do centrum Strawberry Field i nowa atrakcja Liverpoolu, której nie można przegapić!

Katalog Produktów