KV2 Audio zapewnia wspaniałą akustykę w The Libertine

2023-05-05
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5 Galeria zdjęcie 6

Krypty pod londyńską Royal Exchange zostały pięknie przekształcone w nowe miejsce do konsumpcji i picia - The Libertine. Za projekt, instalację i integrację wysokiej klasy systemu audio w tym miejscu odpowiadała firma Middlesex Sound & Lighting (MSL). Mając do czynienia z wymagającą architekturą i miejscem wpisanym na listę zabytków klasy 1, dyrektor MSL Darrel Olivier uważa, że rezultat - w którym zastosowano szeroki wybór głośników KV2 Audio - mówi sam za siebie.

Wytyczne, które otrzymaliśmy od Incipio Group, dotyczyły dostarczenia wysokiej klasy, dobrze rozproszonego systemu audio, który rozwiązałby problemy akustyczne związane z kształtem budynku i jego wykończeniem - wyjaśnił Olivier, dodając, że realizacja projektu zajęła około pięciu miesięcy. Musieliśmy współpracować z projektantem, ponieważ klient chciał systemu nagłośnienia, który mógłby obsłużyć głośną muzykę w czwartkowe i piątkowe wieczory - z dodatkowym dylematem zapewnienia, że głośniki nie naruszą estetyki stworzonej przez projektantów.

Olivier i jego zespół pokonali wyzwania akustyczne dzięki starannemu rozmieszczeniu 25 głośników KV2 Audio ESD25 i czterech KV2 Audio ESD5 w całym lokalu, którym towarzyszyły cztery subwoofery KV2 ESD1.12 w dużej przestrzeni barowej i dwa mniejsze suby KV2 ESD1.10 w głównej sali jadalnej.

Mamy dobre relacje z KV2 Audio; używaliśmy ich produktów wcześniej w wielu instalacjach i wynik zawsze był naprawdę dobry - powiedział Olivier. Ich kolumny są również bardzo estetyczne, a każdy głośnik w tym lokalu został wykończony tak, aby pasował do wnętrza - z wyjątkiem subwooferów, które są zintegrowane z drewnianą boazerią lub ukryte za siedzeniami. Dzięki temu uzyskuje się ładne wykończenie, ale także spójne pokrycie i energię w całej przestrzeni.

Głośniki pochodziły z brytyjskiego biura KV2 Audio, a Olivier jest dobrze zaznajomiony z ich sprzętem.

Byłem z wizytą w ich fabryce w Czechach i jest to naprawdę miła rodzinna firma - powiedział. To odzwierciedla nas pod wieloma względami, ponieważ mój ojciec założył Middlesex Sound & Lighting w 1983 roku. Co jest fajne w KV2 Audio, to fakt, że nie doświadczyli wielu problemów, które ostatnio nękają producentów, związanych z czasem realizacji zamówień z powodu problemów z dostawami.

Projekt dźwięku został wykreślony cyfrowo za pomocą renderów 3D, aby sprawdzić, czy poziomy dźwięku i częstotliwości mogą zostać osiągnięte.

Gdy weźmiemy pod uwagę ilość twardych, błyszczących powierzchni oraz ceglane, łukowate sufity, system dźwiękowy radzi sobie bardzo dobrze. Brzmi jeszcze lepiej, gdy restauracja i bar są pełne ludzi, ponieważ więcej dźwięku jest wchłaniane, a mniej jest odbić i pogłosu - zauważył Olivier, dodając, że wydajność wzmacniaczy to kolejny obszar, z którego jest szczególnie zadowolony.

Aby dopasować się do wystroju wnętrza, wszystkie głośniki zostały pomalowane sprayem w niestandardowym kolorze, dzięki czemu niemal bezproblemowo wtopiły się w przestrzeń - zarówno w głównej części jadalnianej, jak i w strefie aptekarskiej, gdzie ściany są w kolorze głębokiej leśnej zieleni.

To była zdradliwa instalacja, ponieważ nie mogliśmy wiercić w cegłach, aby zamontować głośniki - ujawnił Olivier. Nie wolno nam było dotykać wielu elementów budynku, a wszystko musiało być zatwierdzone przez właściciela terenu. Oznaczało to, że mogliśmy wiercić tylko w zaprawie.

Jednym z problemów, z jakimi borykali się wszyscy wykonawcy podczas budowy obiektu, było rozmieszczenie kabli oraz sposób podłączenia i połączenia wszystkich kabli elektrycznych, danych i AV do pomieszczenia z szafami rack.

Z perspektywy okablowania trudno było uzyskać infrastrukturę dla wszystkiego, ale rozwiązanie przyszło za pośrednictwem płytkiego wykopu, który został wykopany wokół obwodu obiektu. Wszystkie kable - danych, elektryczne, komunikacyjne i nasze kable AV - znajdują się na dole, są starannie przykryte i ukryte przed wzrokiem. Dzięki temu mogliśmy dyskretnie umieścić głośniki tam, gdzie chcieliśmy, zwłaszcza w ceglanych łukach wzdłuż ścian.

Łuki pod londyńską Royal Exchange dawniej strzegły przypraw, jedwabiów i złota, które wzbogacały Londyn w minionych latach. Teraz mieści się tam The Libertine - imponujące miejsce do picia i jedzenia godne współczesnej metropolii.

Katalog Produktów