Urodziny KV2 Audio ES

2023-04-18
Galeria zdjęcie 1

Oszałamiająca niebieska panorama wygląda jeszcze lepiej z podwójnym systemem KV2 ES1.0. Pierwszy system ES został wyprodukowany w 2003 roku, i w tym roku obchodzi swój 20 jubileusz!

Jedyne zmiany to wersja V2 kolumny i trochę w systemie procesingu, z oryginalnych 6MHz na SLA 20MHz w epakach.  Wiele ciągle pracujących systemów brzmi cały czas niesamowicie, nie tracąc nic ze swej świeżości brzmienia. Jakiż to zwrot inwestycji!

System KV2 ES to prawdziwie skalowalny system, jest kompaktowy i modułowy z całą elektroniką i wzmocnieniem umieszczonym w oddzielnych, przenośnych jednostkach - EPAK 2500 i 2500R. Umieszczenie pakietu aktywnej elektroniki na zewnątrz daje w rezultacie lżejszy, łatwiejszy w obsłudze system o znacznie większej elastyczności. Kompaktowy rozmiar zmniejsza koszty transportu, a ustawiony na ziemi lub zestackowany jest szybki i łatwy do ustawienia, co znacznie obniża koszty pracy. Jednostka sterująca EPAK 2500/R zawiera cztery wzmacniacze. Elektroniczne filtry zwrotnicy, wyrównanie czasowe, korekcja, ochrona systemu i kontrola poziomu są wykonywane na pokładzie, wykorzystując wiodącą w branży konwersję cyfrową 20MHz tam, gdzie jest to wymagane

Głośnik średnio-wysokotonowy ES1.0 oraz EPAK2500/R stanowią rdzeń niesamowicie brzmiącego, niezwykle dynamicznego systemu ES. Każdy ES1.0 wymaga EPAK2500/R do zasilania, a trójdrożna obudowa zawiera 12" tubowy głośnik średnio-niskotonowy, 6" tubowy głośnik średniotonowy oraz 1,75" tytanowy driver ciśnieniowy. Można obrócić zespół tubowy ES 1.0, aby uruchomić system w konfiguracji pionowej lub poziomej, a także połączyć dwie obudowy ES1.0 razem w poziomie, aby stworzyć bardzo potężne rozwiązanie o dużym zasięgu.

Oprócz napędzania trójdrożnej kolumny ES1.0, czwarty kanał wzmacniacza w jednostce sterującej EPAK2500/R jest przeznaczony do zasilania wybranych subwooferów serii ES. ES1.5 to lekka, pojedyncza 15-calowa obudowa, ES1.8 to horn reflex, pojedynczy 18-calowy subwoofer, a ES2.5 /2.6 to podwójna 15-calowa, podwójna asymetryczna konstrukcja, dostępna w wersjach czteroomowej (ES2.5) lub ośmioomowej (ES2.6).

Prosty w skonfigurowaniu i użytkowaniu System ES został zaprojektowany do pracy w trybie plug and play. Aby osiągnąć optymalizację, którą wbudowaliśmy w EPAK 2500/R, potrzeba by było kilkunastu lub więcej komponentów zewnętrznych, wyrafinowanego sprzętu pomiarowego i dyplomu z inżynierii akustycznej. Wielopozycyjny przełącznik umożliwia wybór spośród różnych kombinacji subwooferów, Ty decydujesz, które moduły basowe plug and play chcesz wykorzystać, wybierasz i zaczynasz.

Skrupulatnie zaprojektowana elektronika sterująca wewnątrz EPAK2500/R stale monitoruje i zachowuje relacje pomiędzy każdym wzmacniaczem i komponentem, dostarczając dokładnie odpowiednią ilość i rodzaj mocy w całym systemie. Kiedy jesteś w stanie idealnie dopasować wzmacniacz do przetwornika, zaczynasz odblokowywać niesamowitą wydajność, która jest niemożliwa do osiągnięcia w systemach pasywnych. Całkowita niezawodność systemu wzrasta dramatycznie, podobnie jak jakość dźwięku. Z tego rodzaju precyzją i wydajnością, będziesz zdumiony jakością, głębią, poziomem i rozdzielczością wytwarzaną przez system ES.

Zdjęcie #gigawattsound

Katalog Produktów