Wywiad: Pickle z Frankie and the Witch Fingers

2024-04-12
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2

Orange: Możesz się przedstawić?
Pickle: Hej, jestem Pickle z Frankie and the Witch Fingers!

Orange: Czy możesz wymienić pięć piosenek, których nie masz teraz dość?
1 - "Queen of the Underground" GOAT
2 - "As Above, So Below" Tom Tom Club
3 - "Cave Crawl" Warm Drag
4 - "Love is the Drug" Roxy Music
5 - "There You Are" Nate Mercerau

Orange: Jak to się stało, że zacząłeś grać z Frankie & The Witch Fingers?
Pickle: Oh, skończyłem grając z tymi chłopakami, bo mnie o to poprosili! Pierwotnie poznałem Josha, gitarzystę prowadzącego, w 2015 roku, kiedy nasze poprzednie zespoły grały razem dwutygodniową trasę, a w kolejnych latach stałem się bliskim przyjacielem całego bandu Frankiego. Byłem zajęty graniem i koncertowaniem w innych zespołach, ale w wolnym czasie zawsze robiłem wszystko, co mogłem, aby wspierać Frankie zza kulis. Na przykład projektowałem plakaty koncertowe i okładki albumów oraz tworzyłem dla nich merch - a także robiłem dla nich zdjęcia na koncertach i prowadziłem ich stoisko handlowe podczas kilku tras koncertowych. Byłem już głęboko zakorzeniony w rodzinie Frankie, więc było to dość organiczne przejście, kiedy rozstali się ze swoim oryginalnym basistą w 2020 roku i poprosili mnie, abym wkroczył.

Orange: Czy możesz opowiedzieć nam trochę o swoim muzycznym pochodzeniu przed tym wydarzeniem?
Pickle: Zanim dołączyłem do tego zespołu, grałem muzykę z przerwami przez około 5 lat z innym garażowym zespołem z LA o nazwie Death Valley Girls. To była zdecydowanie moja najdłużej działająca grupa muzyczna i to ona nauczyła mnie najwięcej o koncertowaniu, ale od 2010 roku, kiedy zacząłem grać muzykę, przeskakiwałem między różnymi zespołami z LA.

Orange: Ile miałeś lat, gdy zacząłeś grać i co sprawiło, że zainteresowałeś się muzyką poza słuchaniem?
Pickle: Szczerze mówiąc, nigdy nie myślałem, że kiedykolwiek będę muzykiem! Dorastałem w bardzo muzykalnym domu, mój tata był klawiszowcem Steppenwolf and Berlin, a on i mój wujek zawsze grali muzykę rockową na żywo i jammowali wokół mnie. W typowy dla nastolatków sposób uważałem to za kiepskie. Myślałem "to gówno jest dla starych kolesi z lat 70-tych". Uwielbiałem słuchać muzyki, zwłaszcza klasycznego rock and rolla, ale tak naprawdę nigdy nie uważałem tego za swoją pasję - zawsze planowałem zmieniać świat za pomocą sztuki wizualnej. Poszedłem do college'u na projektowanie graficzne i ilustrację i nigdy nawet nie wziąłem do ręki instrumentu. Potem, w 2010 roku, pracowałem jako grafik w dziale marketingu w biurze Guitar Center i wszyscy wokół mnie byli muzykami. Chodzili po biurze z gitarą akustyczną i po prostu jamowali o każdej porze dnia, to było takie zabawne. Mój przyjaciel nauczył mnie grać 3 nuty na swoim elektrycznym basie, dzięki czemu mogliśmy razem jammować piosenki Toma Petty'ego i Green Day dla zabawy, a ja NATYCHMIAST pobiegłem i kupiłem sobie własny bas i dołączyłem do mojego pierwszego zespołu w ciągu miesiąca lub dwóch. Miałem wtedy 27 lat i tak naprawdę nie dotykałem wcześniej żadnego instrumentu, a to było tak, jakby nagle obudziła się we mnie jakaś ukryta rzecz. Od tamtej pory nigdy nie oglądałem się za siebie!

Orange: Czy bas był Twoim pierwszym instrumentem?
Pickle: Tak! To pierwszy instrument, który pokochałem. Miałem kilka przypadkowych recitali fortepianowych i lekcji gry na skrzypcach, gdy byłem dzieckiem, ale nigdy nie zdałem sobie sprawy, że tak naprawdę pasjonuje mnie granie muzyki, dopóki nie wziąłem do ręki basu.

Orange: Jakie są Twoje doświadczenia z Orange i obecnymi wzmacniaczami Orange?
Pickle: Pamiętam, że znajomy basista, którego ubóstwiałem, zabrał mnie na targi NAMM w 2011 lub 2012 roku i byliśmy bardzo podekscytowani wspólną wizytą na stoisku Orange. Przedstawiciele byli tak mili, że pozwolili nam pobawić się różnymi wzmacniaczami i kabinami na wystawie, a on ostatecznie kupił głowę basową Terror Bass 1000w, którą obaj byliśmy zachwyceni. Od tamtej pory jestem fanem Orange. Oczywiście, widząc tych wszystkich długowłosych metalowych kolesi grających na wzmacniaczach Orange na tych gigantycznych scenach, myślę sobie... ja też, kolesie! Teraz mój Terror Bass towarzyszy mi prawie wszędzie. To moja tajna broń.

Orange: Czy uważasz się za sprzętowego łebka, który uwielbia nowinki techniczne, czy raczej jesteś typem "plug and play"?
Pickle: Uważam się za kogoś, kto zna się na sprzęcie. Lubię to, co lubię i uwielbiam rozmawiać o moim sprzęcie z innymi ludźmi, którzy również pasjonują się swoim brzmieniem. Zdecydowanie potrafię gadać o rzeczach, które lubię. Myślę, że wszyscy muzycy są tacy do pewnego stopnia. Bardzo cenimy sobie wszystkie nasze małe zabawki i fajne sztuczki, które nauczyliśmy się z nimi robić. Zapytaj kogokolwiek o jego sprzęt, a będzie miał taki sam błysk w oku, jak 7-latek o swoim ulubionym zestawie klocków Lego.

Orange: Twój ostatni album "Data Doom" został wydany w zeszłym roku, jak wygląda życie od tego czasu? Pracowaliście nad nowym materiałem czy byliście głównie zajęci koncertowaniem?
Pickle: Tak, wydaliśmy "Data Doom" we wrześniu 2023 roku i w związku z tym mocno koncertowaliśmy. Dobrze jest znów przez chwilę być w domu w Los Angeles, nawet jeśli wciąż jesteśmy zajęci. Teraz wracamy do studia i piszemy kolejny album! Nagrywamy go za kilka tygodni, a potem znów ruszamy w trasę na wiosenne i letnie festiwale.

Orange: Jak zapowiada się rok 2024 w wykonaniu Pickle i Frankie and the Witch Fingers?
Pickle: Jestem bardzo podekscytowany powrotem w trasę. Chociaż lubię być w domu i spędzać czas z chłopakami, będąc kreatywnym i tworząc nowe piosenki w studiu, moją prawdziwą pasją są występy i naprawdę nie mogę się doczekać powrotu do trasy koncertowej! Zbliża się kilka naprawdę ekscytujących rzeczy - na przykład organizujemy duży koncert 4/20 w Los Angeles w tym tajnym miejscu DIY, a także wydajemy album na żywo z okazji Record Store Day tego dnia. Następnie natychmiast udajemy się do Austin na Austin Psych Fest i ponownie wyruszamy do Europy i Wielkiej Brytanii, aby zagrać na kilku chorych festiwalach, takich jak Desertfest London i Fuzz Club Fest oraz cały miesiąc występów!

Zdjęcia autorstwa @pancakesandwhiskey, @jenziphoto

https://www.frankieandthewitchfingers.com/

Zobacz powiązane produkty:

Katalog Produktów