Nowe końcówki mocy od RCF, seria IPS

2023-01-26

SERIA IPS

DWUKANAŁOWE PROFESJONALNE WZMACNIACZE MOCY

Dodaj energii swojemu brzmieniu

IPS to wysokowydajne, wszechstronne wzmacniacze mocy 2U do zastosowań instalacyjnych, wykorzystujące zaawansowaną topologię Class-H dla dwóch wyjść jednokanałowych, dwóch wyjść równoległych lub jednokanałowego układu mostkowego. Wysokiej jakości wyjście audio o niskim poziomie zniekształceń, bezbłędna niezawodność i bezpieczeństwo, standardowe złącza speakON oraz zaciski typu bananowego sprawiają, że elektronika serii IPS jest najlepszym rozwiązaniem dla mobilnych systemów nagłośnieniowych i stałych instalacji.

Szybka odpowiedź i niskie zniekształcenia
Tryby stereo, równoległy, mostkowy
Rozszerzone obwody ochronne
Chłodzenie o zmiennej prędkości
Wskaźniki ledowe sygnału, klipu, błędu
Limiter na każdym kanale

Zalety klasy H

Wzmacniacze klasy H modulują napięcie zasilania urządzeń wyjściowych wzmacniacza tak, aby nigdy nie było ono wyższe niż konieczne do podtrzymania sygnału. Zmniejsza to dysypację na urządzeniach wyjściowych podłączonych do tego zasilania i pozwala wzmacniaczowi pracować z optymalną wydajnością, niezależnie od poziomu mocy wyjściowej. Do pełnej mocy, konstrukcja klasy H będzie wymagała mniej energii niż konstrukcja czystej klasy AB i jest lepiej przystosowana do zastosowań wymagających dużej mocy.

Niezwykła wydajność audio

Dzięki bardzo wysokiemu stosunkowi sygnału do szumu, wzmacniacze IPS mogą się również pochwalić bardzo niskimi całkowitymi zniekształceniami harmonicznymi, co czyni je idealnymi do wysoce wymagających zastosowań muzycznych, zapewniając doskonałą zrozumiałość wokalu.

WYJŚCIE KANAŁU B
Wyjście kanału B do głośników (złącza SPEAKON i terminale typu bananowego). Nie należy korzystać z tego wyjścia, jeżeli wzmacniacz jest ustawiony w trybie BRIDGE. Patrz rozdziały instrukcji "Tryby pracy" i "Okablowanie złącza SPEAKON".
WYJŚCIE KANAŁU A
Wyjście kanału A do głośników (złącza SPEAKON i typu bananowego). Jeżeli wzmacniacz jest ustawiony w trybie BRIDGE, należy podłączyć tylko to wyjście. Patrz rozdziały instrukcji "Tryby pracy" i "Okablowanie złącza SPEAKON".
WEJŚCIE KANAŁU A
Symetryczne wejście audio kanału A (żeńskie złącze XLR).
LINK KANAŁU A
Symetryczne równoległe wyjście audio kanału A (męskie złącze XLR). To wyjście jest połączone równolegle z wejściem kanału A i jest przydatne do połączenia innego wzmacniacza.
Przełącznik czułości SENSITIVITY
Ustaw przełącznik czułości na 0,775 V lub 1,4 V, czyli napięcie sygnału wejściowego wymagane do uzyskania maksymalnej mocy wyjściowej ze wzmacniacza.
WEJŚCIE KANAŁU B (TYLKO TRYB STEREO)
Symetryczne wejście audio kanału B (żeńskie złącze XLR).
LINK KANAŁU B
Symetryczne równoległe wyjście audio kanału B (męskie złącze XLR). To wyjście jest połączone równolegle z wejściem kanału B i jest przydatne do podłączenia innego wzmacniacza.
Przełącznik MODE
Przed włączeniem wzmacniacza należy ustawić przełącznik trybu pracy wzmacniacza w odpowiedniej pozycji spośród BRIDGE, PARALLEL (mono) i STEREO. Patrz rozdział instrukcji "Tryby pracy".
Przycisk RESET
Naciśnij ten przycisk, aby zresetować wzmacniacz, gdy jest wyciszony z powodu zabezpieczenia termicznego.

Samozabezpieczająca architektura

We wzmacniaczach IPS zastosowano kilka strategii bezpieczeństwa chroniących zarówno wzmacniacz, jak i system dźwiękowy, w tym skuteczną ochronę przetworników za pomocą ograniczenia szczytów. Kontrolowany temperaturą system podwójnych wentylatorów o zmiennej prędkości obrotowej (przód-tył), w połączeniu z wysokowydajnymi radiatorami, pozwala wzmacniaczowi utrzymać bezpieczną temperaturę pracy bez względu na temperaturę otoczenia i moc wyjściową. Układ jest zabezpieczony przed przegrzaniem i zwarciami, zawiera również zabezpieczenia przed infradźwiękami DC i szczytami bardzo wysokiej częstotliwości (VHF) pochodzącymi z sygnałów niemuzycznych, które mogłyby uszkodzić przetworniki.

Indywidualna kontrola jakości.

Wszystkie moduły wzmacniaczy są poddawane rygorystycznym testom jakościowym w procesie produkcji. Każde urządzenie jest kontrolowane pod względem jakości za pomocą zautomatyzowanego sprzętu i nadzoru ludzkiego. Nasz proces kontroli jakości zapewnia, że każdy moduł wzmacniacza ma najlepsze osiągi poza linią produkcyjną. Ten unikalny system zapewnia niezwykle ścisłe pętle jakości, gwarantując wysoki ogólny poziom jakości.

Katalog Produktów