Superlux S241/U3

2021-08-24

Superlux? Czemu nie!!! Ciężko będzie nam znaleźć w branży kogoś, kto jeśli nie miał okazji pracować na ich produktach, to choć słyszał tę nazwę. Produkty SUPERLUX'a w ekspresowym tempie zawojowały nasz rynek i zyskały uznanie zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorów. Ta wysoka popularność nie wzięła się z przysłowiowego „powietrza”, a jest wynikiem ciężkiej pracy całego zespołu Superlux’a. Przyciągający i profesjonalny wygląd, staranne wykonanie, oraz wysoka jakość, to tylko niektóre z zalet tych produktów, których cena jest równie atrakcyjna i nie spowoduje spustoszenia w naszym portfelu.
Oferta obejmuje wszelkiego typu mikrofony dynamiczne, pojemnościowe oraz akcesoria związane z techniką mikrofonową: osłony przeciwwietrzne, pop-filtry, uchwyty, itp.

Jeśli szukasz uniwersalnego mikrofonu do swojego studia lub potrzebujesz nagłośnić swój instrument to z pomocą przychodzi właśnie Superlux!!! Pośród całej gamy produktów oznaczonych logo Superlux znalazł się również rewelacyjny i bardzo uniwersalny, małomembranowy mikrofon pojemnościowy, tzw. „paluszek" - S241/U3.

Mikrofon doskonale sprawdzi się przy nagłaśnianiu i/lub nagraniu instrumentów akustycznych, perkusyjnych i dętych. Wyposażony został w dwa 3-pozycyjne przełączniki: pierwszy umożliwia włączenie tłumika -10dB oraz -20dB a drugi służy do włączenia filtra górno-przepustowego o częstotliwościach odcięcia: 75Hz oraz 150Hz.

Mikrofon wykonany jest bardzo solidnie, ma odpowiednią wagę oraz efektowny kolor. S241/U3 dostarczany jest w estetycznej, plastikowej walizce dzięki której mikrofon będzie bezpieczny podczas transportu, a we wnętrzu ­której oprócz samego mikrofonu znajdziemy również niezbędne akcesoria: gąbkę przeciwwietrzną (S-09), pop-filtr (HM-43) orazuchwyt półelastyczny eliminujący drgania (HM-40).

Mikrofon S241/U3, dzięki uniwersalności brzmienia, z pewnością znajdzie swoich użytkowników w domowych i projektowych studiach nagrań, a także wśród właścicieli systemów nagłośnieniowych, gdzie zawsze przyda się solidny i niedrogi „paluszek”.

Parametry

Inne pop-filtr, osłona przeciwwietrzna w komplecie
Max. SPL 143 dB (THD ≤ 1% 1000 Hz)
Przeznaczenie studyjny / estradowy
Charakterystyka kardioidalna
Pasmo przenoszenia 20 Hz -20000 Hz
Czułość -35 dBV/Pa (17.8 mV/Pa)
Impedancja 200 Ohm
Zasilanie 48V Phantom
Wyjście XLR
Wymiary 22 mm x 155 mm
Waga 220 g
Dynamika 112 dB
Odstęp sygnał/szum 78 dB (ważony-A)
Tłumik PAD 0/-10 dB/-20 dB
Filtr dolnozaporowy załączany @75 Hz/@150 Hz

 

Katalog Produktów