Z RCF na torze wyścigowym podczas Mistrzostw Świata w Kajakarstwie w Duisburgu

2023-10-16
Galeria zdjęcie 1 Galeria zdjęcie 2 Galeria zdjęcie 3 Galeria zdjęcie 4 Galeria zdjęcie 5 Galeria zdjęcie 6

W sierpniu Duisburg stał się centrum światowego kajakarstwa podczas Mistrzostw Świata w Kajakarstwie 2023. Podczas Mistrzostw Świata w Sprincie Kajakowym i Parakajakarstwie 2023 do zdobycia były aż 42 tytuły mistrzów świata. Ponad 2000 sportowców z 91 krajów rywalizowało o tytuły, nie wspominając o miejscach kwalifikacyjnych na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Paryżu w przyszłym roku.

Impreza odbyła się na słynnym torze regatowym w Duisburgu, znanym na całym świecie zarówno wśród kajakarzy, jak i wioślarzy. Od czasu jego powstania prawie 90 lat temu, był on sceną dla międzynarodowych zawodów, a także służył jako miejsce treningowe dla niemieckiej reprezentacji narodowej w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich.

Mogąc pomieścić do 2000 widzów na końcowej trybunie dwukilometrowego toru regatowego oraz z dodatkowymi miejscami stojącymi wokół trybuny i terenu obiektu, aż 8000 widzów mogło zanurzyć się w rywalizacji. Taka konfiguracja sprzyjała prawdziwej atmosferze stadionu, a Lichtschall zapewnił, że ekscytująca i wciągająca atmosfera wyścigu została wzmocniona akustycznie, wykorzystując najnowocześniejszą technologię audio RCF.

Firma Lichtschall GmbH, reprezentowana przez Bernda Schrödera, dostarczyła technologię audio, wykorzystując systemy liniowe i subwoofery RCF. Sprzęt został strategicznie rozmieszczony w obszarze mety, aby zwiększyć dynamikę dźwięku na mecie.

Od wielu lat jesteśmy zagorzałymi zwolennikami produktów RCF, - powiedział Bernd Schröder, dyrektor zarządzający Lichtschall GmbH, podczas produkcji. Głównym celem podczas aranżacji dźwięku na Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie było zapewnienie optymalnej klarowności mowy, umożliwiając publiczności słyszalność spikerów na stadionie. Ponadto konieczne było, aby muzyka dodawała energii tłumowi, a wymóg ten został doskonale spełniony przez system dźwiękowy. Równie ważne było zminimalizowanie wszelkich zakłóceń dla sportowców na trasie.

Aby umożliwić widzom akustyczną bliskość akcji, Schröder i jego zespół zainstalowali pary 3x HDL 26-A i subwoofer SUB 9004-AS wzdłuż 150-metrowego odcinka skierowanego w stronę trybun. Te jednostki line array zostały ułożone na subwooferach, tworząc w sumie osiem stanowisk nagłośnienia. Do sterowania zastosowano firmowe narzędzie RCF RDNet, zapewniające dostęp do wszystkich istotnych parametrów systemu.

Katalog Produktów