Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent

RCF VSA2050

VSA 2050 to wielo-wzmacniaczowa kolumna głośnikowa, z możliwością sterowania pokryciem dźwięku w płaszczyźnie pionowej.

Oznaczenie producenta: 13000200
Dzięki skutecznej sekcji procesora DSP, możliwe jest przesłanie odpowiedniego sygnału audio do każdego głośnika, co umożliwia kontrolę nad pionowym rozproszeniem dźwięku.
Jest to idealna kolumna do instalacji wewnątrz obiektów, gdzie środowisko akustyczne jest problemem, a zarazem wymagany jest umiarkowany wpływ wizualny.

Sygnał jest całkowicie przetwarzany i wzmacniany w domenie cyfrowej, przez sześć układów układów FPGA, które zarządzają wszystkimi danymi w kolumnie. Elektronika jest wykonana modułowo co daje maksimum niezawodności i łatwość ewentualnego serwisu.

VSA 2050 posiada dwa niezależne zasilacze, z konwersją AC i DC kontrolowaną mikroprocesorem, co daje możliwość dobrego backupu. Każdy układ posiada monitoring napięcia, prądu i temperatury. Wszystkie wymagania dotyczące Alarmów Głosowych są przez VSA 2050 spełnione.

Jedna z najważniejszych funkcji cyfrowej kolumny VSA 2050, jest prosty proces konfiguracji, dzięki dedykowanemu sterownikowi na podczerwień. W kilku krokach, z użyciem pilota z wyświetlaczem LCD, można wirtualnie nachylić kolumnę, pomimo że jest ona na stałe zamontowana w pozycji pionowej.
Taka konfiguracja umożliwia przesłanie dźwięku dokładnie w obszar odsłuchu, bez wysyłania energii akustycznej w sufit, bądź pustą podłogę. Nie generuje to dodatkowych odbić, które zaniżają zrozumiałość mowy, głównie w otoczeniu z długim czasem pogłosu.

Dwadzieścia cyfrowych wzmacniaczy, zasilanych z wydajnego zasilacza, zabezpiecza najlepszą możliwą kontrolę, zrozumiałość i dynamikę. Kontrolki LED, i możliwość zdalnej kontroli awarii i stanu ratunkowego, czynią instalację i utrzymanie prostą i dogodną.

Wszystkie komendy są dostępne (nachylenie, rozproszenie, odchylenie od środka), by dopasować pokrycie dźwiękiem w zależności od zasięgu, poziomu SPL, wysokości instalacji i obszaru odsłuchowego.

Zasilacz może być zasilany zarówno z napięcia stałego jak i zmiennego, co daje pełną rezerwę gdy kolumna jest wykorzystywana do komunikatów bezpieczeństwa. Terminale, wskaźniki i monitoring jest w pełni zgodny z normami ewakuacyjnymi. Dwa wejścia audio są dostępne, z zarządzaniem priorytetami.

VSA 2050 może być zainstalowana bardzo blisko ściany - bardzo dyskretnie, dzięki kompaktowym rozmiarom i cienkim kształtem, a nachylenie jest po prostu niewidoczne. Kolumna dostarczana jest z uchwytem do montażu na ścianie, przez co kolumna może być szybko zainstalowana do uchwytu przy pomocy dostarczonego osprzętu. Dedykowane akcesoria umożliwiają obrócenie kolumny o +/- 30° i +/-45°. Lepszego dopasowanie kolumny do wystroju i architektury wnętrza umożliwia pomalowanie grilla i obudowy. VSA 2050 w standardowej wersji jest dedykowana tylko do pracy w pomieszczeniach.

Parametry

TypAktywna matryca
Sposób instalacjiDo ściany
Moc500W
Pasmo przenoszenia120 Hz - 15 kHz
ZwrotnicaProcesor DSP
Max. SPL96dB (A-ważone, na 30m)
Kąt pokrycia dźwiękiem130° x 10°-30° (odchylenie 0° do +/-40°)
ZłączaCeramiczne
Wymiary2070 x 125 x 97 mm
Waga19 kg
Głośnik szerokopasmowy20x 3,5"

Dodatkowe informacje:

Tagi

vsa2050 2050
pn:13000200
EAN:8024530008680

Katalog Produktów