Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent
Producent

Orange DUAL TERROR

Lampowy wzmacniacz dwukanałowy, pracujący w klasie A

Orange DT30H Dual Terror to w pełni lampowy, dwukanałowy head o mocy 30W ukryty w pięknej białej obudowie. Obudowa została wykonana z półtoramilimetrowej blachy Zintec (brytyjska stal powlekana cynkiem), która po bokach i z tyłu ma wycięte wentylacyjne prześwity. Wzmacniacz prezentuje się rewelacyjnie - wzrok przyciągają także tradycyjne rysunkowe opisy na pomarańczowym pasku -  trademark firmy Orange.

Na znajdującym się z przodu panelu znajdziemy oznaczone w ten sposób gniazdo INPUT, trzy przełączniki i sześć potencjometrów. Idąc od lewej: switche ON/OFF i HALF/STANDBY/FULL oraz dwie niezależne sekcje dla każdego kanału VOLUME, TONE i GAIN. Tuż przy prawej krawędzi obudowy zamontowany został przełącznik kanałów: TINY TERROR CHANNEL/ FAT CHANNEL.

Z tyłu, idąc od lewej, mamy: trzy gniazda SPEAKER OUTPUTS, switch 4 OUTPUT TUBES/2 OUTPUT TUBES, gniazdo SWITCH CHANNEL do podpięcia footswitcha, przykrywkę bezpiecznika oraz gniazdo zasilania.

Wzmacniacz to czystej krwi lampa. Na pokładzie mamy cztery lampy ECC83 w preampie i cztery EL84 w końcówce mocy. Do dyspozycji użytkownika oddano przełączanie stopni wzmocnienia, dzięki czemu oprócz maksymalnej mocy 30W Dual Terror może pracować także przy 15W lub 7W.

Służą do tego wymienione już wcześniej przełączniki: z przodu HALF/STANDBY/ FULL (połowa lub pełnia mocy), a z tyłu 4 OUTPUT TUBES/2 OUTPUT TUBES (załączone dwie lub wszystkie cztery lampy).
Parametry

Moc wyjściowa RMS30 Watt, 15 Watt lub 7 Watt (przełączana)
Konstrukcjalampowa
Przedwzmacniacz4 x ECC 83
Wzmacniacz4 x EL84
Ilość kanałów2
KorektorTONE
Innemetalowa obudowa, miękki pokrowiec z kieszenią na kable
Wymiary36 × 19 × 18 cm
Waga10 kg
Wyjściagłośnikowe (1 × 16 Ohm, 2 × 8 Ohm)
Sterownik nożny Opcjonalnie
Kanał 1 (Fat Channel)Volume, Tone, Gain
Kanał 2 (Tiny Terror Channel)Volume, Tone, Gain

Katalogi

Dodatkowe informacje:

Test z portalu e-gitara.

Tagi

Dual terror dt30h

Katalog Produktów